İSTANBUL MANTOLAMA
 
     Cephe Mantolamada Türkiye DEVİ...
     7/24    SATIŞ & DESTEK HATTI
   Ana Sayfa
MARSHALL,POLİSAN,FAWORİ,CAPATECT,DALMAÇYALI & AUSTROTHERM SEÇENEKLERİ İLE...
 
 
MANTOLAMA KANUNU ÖZETİ: Dış Cephe Mantolama Kat Mülkiyeti Kanunu’ndaki (KMK) değişikliğe göre, artık binaya yalıtım yaptırma kararı almak kolaylaştı. Binaya Yalıtım yaptırma kararı almak için kaç oy gerekli? Bugüne kadar binaya yalıtım yaptırmak için oybirliği gerekirken artık oy çokluğu ile karar alınabiliyor. Yani 10 daireli bir binada 6 kişinin “evet” demesi durumunda geriye kalan 4 kişi bu karara uymak zorunda. “Ben olumsuz oy verdim, gidere karışmam” ya da “benim bölümüme yalıtım yapmayın” deme şansı da kalmıyor. Bina Yalıtımı içim gidere katılmayanlara nasıl yaptırım uygulanacak? Üzerine düşen gidere katılmayanlar ise KMK’nın 20. maddesi gereğince yüzde 5 gecikme faizi talepli icra takibi ile karşı karşıya kalacak. BİNALARDA Enerji Performansı Yönetmeliği’nin (BEP) tam anlamıyla uygulanması halinde Türkiye’de enerji tüketiminin en az yüzde 50 azalacağı bildiriliyor. Türk Tesisat Mühendisleri Derneği (TTMD) Başkanı bunun yıllık 7 milyar dolarlık enerji tasarrufu anlamına geldiğini söyledi. BEP Yönetmeliği’ni değerlendirmek amacıyla basın toplantı düzenleyen Başkan BEP Yönetmeliği’nin 5 Aralık’ta yürürlüğe girdiğini hatırlatarak mevcut ve yeni yapılacak konutların yanı sıra otel, hastane ve alışveriş merkezleri gibi tüm ticari ve hizmet amaçlı binalarda enerji tüketiminde tasarruf sağlanmasının hedeflendiğini bildirdi.

Mantolama yaptırırken dikkat etmeniz gerekenler;
1-Dış cephe mantolama yaptırırken ısı yalıtımında 3 cm veya üzeri ısı yalıtım levhası kullanınız.
2-Isı yalıtım levhasının üzerine en az 4 adet 12 cm lik Pvc dübel attırınız.
3-Isı Yalıtım levhası yapıştırıcısının kaliteli olmasına özen gösteriniz.
4-Dış cephe mantolama ısı yalıtım levhasını beyaz, siyah, gri veya dalmaçyalı olmasına özen gösteriniz.
5-Yüksekliği 6.50 m nin üzerinde olan binalarda 22-24 dansite ısı yalıtım levhası kullanmayınız. (bknz neden ?)
6-Isı yalıtım uygulaması dairenin içinden yaptırmamaya dikkat ediniz. (bknz neden ?)
7-Isı yalıtım levhasının son katta mutlaka astar vurdurunuz.

Mantolama Isı Yalıtım İzolasyon Teknik Şartname (Sözleşme)

1) ISI İZOLASYON MALZEMESİ Cephe ısı izolasyon levhası: Expande polistiren, en az 16 kg/m3, B1 sınıfı yangına dayanıklı ısı iletkenlik katsayısı 0,040 w/(mk) yalıtım plakası kalınlık 40 mm ve karbonlu olmalıdır.
2) İZOLASYON YAPIŞTIRICISI Dın 1164 standartlarına uygun akrilik reçine dispersiyon bağlayıcılı portland çimentosu. Çekme dayanımı pc üzerinde 0,1 n/mm2, beton üzerinde 1,0 n/mm2 olmalıdır. Yüksek su buharı geçirgenlik özelliği olmalıdır.
3) SIVA FİLESİ Sıva yüzeyinde oluşabilecek gerilimleri karşılayan, çatlakları önleyen dökülmeyi önleyen, yüzeye gelen darbeleri yayarak sertlik ve mukavemet sağlayan cam elyafından 4,0 – 4,0 mm2 gözenekli olarak dokulmuş ve alkali ortamda çözülmeyecek pvc ile emprenye edilmiş olmalıdır. Ağırlığı min. 160 gr/cm2 olmalıdır. Kaymaz çekme dayanımı yüksek olmalıdır.
4) MONTAJ ELEMANI (DÜBEL) İzalosyan levhalarının cephe yüzeyine montajı için yüksek çekme dayanımlı, uzun ömürlü, plastik gövdeli, 8 mm çaplı plastik çivili dübel (su basma plakaları su izolasyonuna zarar vermeyecek şekilde dübellenecektir.). dübeller, Levha birleşim noktalarına ve arkasında yapıştırıcı olacak şekilde m2 ye en az 6 dübel düşecek şekilde ayarlanmalıdır.
5) KÖŞE PROFİLİ Binanın tüm dış köşelerinde ve teras olan köşelerde kiriş köşelerinde pencere merkezlerinde ve su basma fugalarında, sistemin korunması amacıyla kullanılmalıdır. 0,6 mm et kalınlıklı 25/25 mm kemer uzunluklu delikle aleminyum veya kendinden delikli pvc profil olmalıdır. Gerekli yerlerde yağmur suyunun dönüş yapmaması için damlalıklı köşe profilleri kullanılacaktır.
6) ALT SIVA Styrolacrylat esaslı, makine veya el ile uygulanabilen, kapiler su emme ve hava difüzyon miktarları DIN 52615/17 ye uygun olan, yüksek dayanımlı çatlamalara darbelere ve yüzeysel gerilimlere dayanıklı esnek organik sıva olmalıdır.
7) SON KAT DEKORATİF SIVA Akrilik reçina katkılı çimento esaslı, 2 mm granülometrili, kapiler su emme ve hava difizyon miktarları DIN 52615/17 ye uygun olan, yüksek su itici özellikte, mikroorganizma barındırmayan, yüksek dayanımlı su buharı geçirimli beyaz renkli taneli mekanik mukavemeti elastikiyeti yüksek son kat sıva uygulanmalıdır.
8) SON KAT AKRİLİK BOYA Akrilik esaslı silikon katkılı, buhar difizyonu yüksek, nefes alabilir, renkli akrilik boyadır.

ÇOK DEĞERLİ MÜŞTERİLERİMİZ :
Web sitemizde önemli linkini oluşturmamızdaki sebeplerden birkaçını size aktarmış olacağız lütfen siz değerli müşterilerimizin DİKKAT ile okuyup değerlendirmalerini rica ediyoruz.ÖNCELİKLE,ısı yalıtım mantolama ve uygulama aşamalarındaki dikkatsizlikler,usta hataları,vb öneMli konuları başlıklar halinde sizlere aktaracağız.

1-ısı yalıtım mantolamanın uygulamadaki hatalarını ve ilerde ne gibi sıkıntılara yol açacağını sizlere detayları ile belirteceğiz.
2-ısı yalıtım mantolama nın en önemli sorunu ve sıkça karşılaşa bileceğimiz sıkıntısı nelerdir
3-ısı yalıtım mantolamada bilir kişisiz yani uygulama sorumlusunun ezbere yaptığı uygulamanın ömrü gerçekte nekadardır
4-esasen hakkını vererek yapılan uygulama nekadar kaç yıl ömrü vardır
5-dübelle yapılan mantolamamı yoksa dekorlu yapılan yani fugalı veya yalıbaskı,terakota denilen uygulamamı daha sağllıklıdır
6-boya firmaları boya satabilmek için uygulamacılara karışmadan kontrol etmeden yapılan işlemlerin arkasındalarmı?
7-değerli müşterilerimiz blok ve site bazında yapılan uygulamalarda bina yönetimi uygulamacı ve satıcılardan karşılık beklemeden işlerini vermiyorlar neden?

AÇIKLAMA VE SONUÇ:sizdeğerli müşterilerimizin bilmesi gerekenleri aktarmak üzere diyoruzki:ısı yalıtım mantolama hassasiyet ister böylece ilk olarak ısı yalıtım mantolamada bilmeniz gereken mantolama ve uygulama yaparken önemli olan ilk uygulama yapılan yapıştırıcı,sıva ve dekoratif malzemenin aderansı yüksek olanın tercih edilmesidir.dübelleme işleminden daha önemli olan budur şu anda çoğu binalar bu yüzden kışın don yaptığından dolayı veya sıcakların artmasından ve malzemenin zayıf olmasından dolayı dökülüyor bizler sağlam olsun diyoruz onlarda dübeli fazla atiyorlar unutmayalımki son katsıva ve dekoratif dökülürse eps nin görünümü kötü olur.BAKINIZ 9000m2 bir binaya 55 000 dübel atılıyor bu da binanın mukavemetini etkiler ve binada uygulama yapan şahıslar veya firmalar çatlamalarda dökülmelerde o boy boy raklam veren bazı boya firmalarını çağırdıkları zaman usta hatası deyip konuyu kapatıyorlar.onlar için önemli olan boya satmak zaten çoğu eps ve diğer ürünleri fason yaptırıyorlar dikkat ediniz bu şekilde mantolama nın suyu 2-3- senede çıkar.Şuanda istanbulda çoğu bina bu yüzden sorunlu ve mahkemelik istanbulu ve çevrenizi gezerken cephelere bir bakın 10 da 5 i sorunlu sebebi ise ucuz işçilik ve herkesin ben uygulamacıyım deyip aldatmasıdır.blok ve site bazında yapılan uygulamalarda bazı yöneticilere avanta veriliyor ve ondan sonra da iş bitene kadarda tabir yerindeyse yönetimin burnuna halka takıp dolaştırıyorlar.(tabi bazı yönetimi tenzih ederiz.)şunu samimiyetle sölerizki gerçekten mantolama ve uygulamanın hakkını veren çok az firma var.bir zamanlar mineral sıva furyası başladı ve 3-4- senede suyu çıktı neden işin gerçeğini söylemediler ön görüleri para olduğu için.şu an avrupa da ısı yalıtım mantolama tamamen her yeri bitmiiş gibidir amma gelin görünki orada da uygulamadan kaynaklanan sıkıntılar oldu.değerli müşteri lerimiz lütfen bu iş köyden gelip akrabalrını toplayıp yada işim bozuldu biraz sermaye biraz broşür dağıtıp mantolama uygulama yapayım demeklen olmaz. BİZLER dış cephe uygulamasından, bina maliklerinin sorumluluğundan bahsediyoruz.bizler firma olarak sadece ısı yalıtım mantolama üzerine ihtisaslıyız bizim sitemizde sadece bu kalemler mevcuttur.bazılarında ise her kalem var bu nasıl olacak ?! Lütfen işi ehline veriniz.özellikle fiyatlandırma yapılırken ölçü alınıyor ve her firma ayrı ayrı ölçü çıkarıyor bizim bildiğimiz metre aynı metredir ölçü yapmasını bilmeyenler bile bu işi yaparlarsa olacağı bu. Berber bu işe girmiş market bu işe girmiş vs. Bizler bazen internetten bazı firmaları arayıp denemek için fiyat alıyoruz soru cevap yapıyoruz inanın yüzde 60 ı işi bilmiyor bırakın onu konuşmayı bilmiyor eps ye aps diyor bazıları bir teklif yazmış aynen konuştuğu gibi yazmış.bunu alay etmek için söylemiyoruz herkes bidiği işi yap sın böylece her uygulama güzel olur

http://www.ferforjeci.gen.tr http://www.celikcatici.com http://www.ferforjekapi.net http://www.yanginmerdiveni.biz http://www.yanginkapisi.gen.tr http://www.yanginmerdiveni.gen.tr http://www.celikcati.biz http://www.demirdograma.gen.tr  http://www.istanbulyanginkapisi.com http://www.makaraliyanginmerdiveni.com http://www.yanginkapilari.org http://www.yanginmerdivenifiyatlari.com http://www.yanginmerdiveni.name http://www.doneryanginmerdiveni.com  http://www.demircati.com http://www.ztipiyanginmerdiveni.com http://www.mantolamaci.gen.tr http://www.velikaraboga.com.tr  http://www.yanginmerdiveniimalati.com http://www.yangincikiskapisi.com http://www.daireselyanginmerdiveni.com  http://www.celikcatifiyatlari.gen.tr http://www.yanginmerdiveni.web.tr http://www.yanginmerdiveni.com.tr http://www.yanginkapisi.biz http://www.yanginkapisifiyatlari.gen.tr http://www.yanginmerdiveni.us http://www.yanginmerdiveni.name.tr  http://www.yanginkapisifiyatlari.org http://www.istanbulcelikcati.net http://www.camliyanginkapilari.com  http://www.ztipiyanginmerdiveni.net http://www.yanginmerdivenifiyatlari.net http://www.istanbulyanginmerdiveni.net  http://www.yanginmerdivenciler.com http://www.ucuzyanginkapilari.com http://www.yanginmerdiveni.info.tr  http://www.kuranagoreyasamak.com http://www.ucuzyanginmerdiveni.com http://www.yanginsprinkleri.gen.tr http://www.yanginmerdiveni.info  http://www.yanginsprinksistemleri.com  http://www.yanginmerdivenci.com  http://www.yanginmerdiveniistanbul.com  http://www.yanginmerdivenifirmasi.com  http://www.yanginkapisi.name  http://www.yanginkapisifiyati.com  http://www.acilcikiskapisi.org  http://www.yanginkapilari.info  http://www.yanginkapilari.name  http://www.yanginkapilari.web.tr http://www.yangınmerdiveni.com.tr http://www.yanginmerdiveni.tv.tr  http://www.yanginmerdivenci.net  http://www.yanginmerdivenleri.org  http://www.yangin-merdiveni.com  http://www.yanginmerdivenifirmalari.com  http://www.yanginmerdivenleri.gen.tr  http://www.yanginmerdivenleri.biz  http://www.cekmekoyarackiralama.com  http://www.yanginmerdivenifiyati.net http://www.yanginmerdivenleri.web.tr  http://www.yanginsprinksistemi.com  http://www.yanginkapisi.biz.tr  http://www.istanbulyanginkapilari.com  http://www.yanginmerdiveni.biz.tr    http://www.yanginkapisiimalati.org  http://www.celikcatiimalati.com  http://www.yanginkapilarim.com  http://www.yanginkapisimalatim.com  http://www.yanginmerdivenlerim.com  http://www.celikcatiistanbul.com  http://www.yanginmerdiveni.pro  http://www.yanginkapisifiyatlari.net  http://www.yangınkapısı.com  http://www.yanginmerdivenleri.info  http://www.istanbulyanginmerdiveni.org  http://www.yangin-merdiveni.net  http://www.zyanginmerdiveni.net  http://www.ucuzyanginkapisi.com   http://www.yangin-kapilari.com  http://www.yangin-merdivenleri.com  http://www.istanbulyanginmerdivenleri.com  http://www.yanginmerdivenleriimalati.com  http://www.celikkapiistanbul.com  http://www.yanginkapilariimalati.net http://www.celikkonstruksiyon.gen.tr http://www.evdeneve-nakliyat.org http://www.istanbulpanelcit.net http://www.yangin-kapilari.net http://www.yangin-kapisi.net
Yangın Merdiveni, Yangin Merdiveni, yangin merdiveni, z tipi yangin merdiveni, Yangin Merdivenleri, Yangin Merdiven Çesitleri, Z Tipi Yangin Merdivenleri, Acil Çikis Merdiveni, Yangin Merdiven Çesitleri, Yangin Merdiveni İmalatı, Dairesel Yangin Merdiveni, Yangın Merdiveni Modelleri, İstanbul yangın merdiveni, yangın merdivenci, makaralı yangın merdiveni, spiral yangın merdiveni, dairesel yangın merdiveni, döner yangın merdiveni, portatif yangın merdiveni, paslanmaz yangın merdiveni, izmir yangın merdiveni, çekmeköy, yangın merdiveni, ümraniye yangın merdiveni, sancaktepe yangın merdiveni, Yangın Merdiveni, Yangin Merdiveni, yangin merdiveni, z tipi yangin merdiveni, Yangin Merdivenleri, Yangin Merdiven Çesitleri, Z Tipi Yangin Merdivenleri, Acil Çikis Merdiveni, Yangin Merdiven Çesitleri, Yangin Merdiveni İmalatı, Dairesel Yangin Merdiveni, Yangın Merdiveni Modelleri, İstanbul yangın merdiveni, yangın merdivenci, makaralı yangın merdiveni, spiral yangın merdiveni, dairesel yangın merdiveni, döner yangın merdiveni, portatif yangın merdiveni, paslanmaz yangın merdiveni, izmir yangın merdiveni, çekmeköy yangın merdiveni, ümraniye yangın merdiveni, sancaktepe yangın merdiveni, Yangın Merdiveni, Yangin Merdiveni, yangin merdiveni, z tipi yangin merdiveni, Yangin Merdivenleri, Yangin Merdiven Çesitleri, Z Tipi Yangin Merdivenleri, Acil Çikis Merdiveni, Yangin Merdiven Çesitleri, Yangin Merdiveni İmalatı, Dairesel Yangin Merdiveni, Yangın Merdiveni Modelleri, İstanbul yangın merdiveni, yangın merdivenci, makaralı yangın merdiveni, spiral yangın merdiveni, dairesel yangın merdiveni, döner yangın merdiveni, portatif yangın merdiveni, paslanmaz yangın merdiveni, izmir yangın merdiveni, çekmeköy yangın merdiveni, ümraniye yangın merdiveni, sancaktepe yangın merdiveni, yangın kapısı, yangın kapıları, istanbul yangın kapısı, ucuz yangın kapısı, yangın kapısı fiyatı, yangın kapısı fiyatları, camlı yangın kapısı, camlı yangın kapıları, çekmeköy yangın kapısı, ümraniye yangın kapısı, yangın kapısı, yangın kapıları, istanbul yangın kapısı, ucuz yangın kapısı, yangın kapısı fiyatı, yangın kapısı fiyatları, camlı yangın kapısı, camlı yangın kapıları, çekmeköy yangın kapısı, ümraniye yangın kapısı, acil çıkış merdiveni, acil kaçış merdiveni, acil çıkış kapısı, acil kaçış kapısı, www.yanginmerdiveni.gen.tr www.yanginmerdiveni.biz  www.yanginmerdiveniimalati.com www.yanginkapisi.gen.tr  www.yanginkapilari.org